Рamje/ Tornado i rrezikѕhëm godet Gjermaninë, dhjetëra të Ιënduar dhe dëme të mëdha (VIDEO)

Më shumë se 30 njerëz u pl agosën, disa prej tyre me plagë të rënda nga një tornado që goditi Paderborn në Gjermaninë perëndimore, tha një zëdhënës i policisë për AFP.

Tornado bëri kërdinë edhe në qytetin e Rhein-Westfalisë në veri të vendit, i cili u godit rëndë nga moti i keq që përfshiu Gjermaninë.

Mësohet se moti i keq pasoi pas temperaturave jashtëzakonisht të larta në Gjermani.