Hysaj “rikthehet” te Napoli, në darkën e lamtumirës së Insignes: Paç fat, vëlla!

Lorenzo Insigne, pasi përshëndeti tifozët në stadiumin “Maradona” në ndeshjen e fundit kundër Genoas, mblodhi miqtë, shokët e skuadrës dhe të afërmit për një festë ekskluzive përpara se të nisej për në Toronto.

Mes të ftuarve të pranishëm ishin edhe Pepe Reina dhe Elseid Hysaj, ish-shokët e skuadrës së sulmuesit axurr te Napoli. Në mediat italiane kanë rrjedhur fotot e “ritualit” mes buzëqeshjeve, dollive dhe një torte të madhe.

“Paç fat vëlla”, – ishte mesazhi i mbrojtësit shqiptar të Lazios. Më pas është radha e portierit: “Vetë futbolli, i bukuri! Fat të mbarë vëlla”. Të tre duket se kanë mbetur miq të ngushtë, çka dëshmon se vitet e kaluara te klubi blu janë të paharrueshme.

Reina dhe Hysaj u takuan sërish në Romë, ndërsa Insigne tashmë do të shkojë në Kanada për një aventurë të re. Miqësia mes tyre, megjithatë, do të mbetet përgjithmonë.