“Вaba i 4 fëmijëve dhe korrekt me detуrën”, ky është рolici që humbi jetën dje në Lezhë

Personi që shihni në foton e mëposhtme është Pashk Delia, polici i burgut të Shënkollit i cili humbi jetën ditën e djeshme në Lezhë. 40-vjeçari ka qenë duke udhëtuar me motorr kur ka humbur kontrollin është përplasur me një shtyllë .

Mësohet se Delia ishte babai i 4 fëmijëve dhe ditën e djeshme ka qenë duke u kthyer nga va rrimi i xhaxhait të tij kur është aks identuar.

Ka dyshime se shkak i ak sidentit mund të ketë qenë pagjumësia.

Në lidhje me ndarjen tr agjike të tij nga jeta kanë reaguar edhe miq e familjarë të tij të cilët shprehen se Delia ishte një punonjës korrekt me detyrën.