E RËNDË/ Fëmija 3 νjeç kafѕhohet nga qeni, hυmb jetën

Një fëmijë 3vjeç u kafshua për vdekje nga një qen.Trag jedia ndodhi në Milnrow, Angli afër Rochdale, rreth orës 13:15 të ditës së djeshme.

Mjekët e urgjencës shkuan në vendin e ngj arjes, por nuk mundën t’i shpëtojnë jetën vogëlushit.

Policia e Mançesterit ka thënë se ka nisur një he tim penal pas s ulmit fatal të qenve.

Asnjë arre stim nuk është bërë deri në këtë fazë dhe hetimet janë duke vazhduar për të përcaktuar rrethanat, tha policia e Mançesterit në një deklaratë.

Detajet e sulmit janë të pakta dhe policia nuk ka konfirmuar identitetin e fëmijës që vd iq dhe racën e qenit që e kafshoi./abcnews.al/