Doni Bark Te Sheshte?! Ja Kura Qe Ben Mrekulline

Majdanozi është shumë efikas për heqjen e yndyrës së akumuluar në zonën e barkut.Majdanozi përmban pak kalori dhe është plot me antioksidantë, vitamina dhe minerale që ndihmojnë në largimin e lëngjeve të akumuluara në organizëm dhe fryrjeve të stomakut.

Uthulla e mollës përmban një substancë të njohur si acidi acetik, e cila djeg yndyrnat.

Përbërësit:

• 2-3 lugë majdanoz

të grirë të freskët.

• 1 limon

• 1 lugë

uthull molle

Përgatitja: Hidhni dy gota me ujë të valuar në

një enë qelqi.Shtoni majdanozin dhe lëreni në

ujë, 5 min.Kullojeni dhe lëreni të ftohet.

Shtrydhni limonin shtoni uthullen e mollës.Përziejeni mirë dhe pijeni.Lëngu duhet pirë i freskët menjëherë pas përgatitjes, një herë në ditë.