Adriana Matoѕhi i merr dorën si nuse një deрuteti të VV-së në Kuvend

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, ka marrë sërish vëmendje në Kuvendin e Kosovës, me një veprim që ka bërë.

Gjatë seancës së sotme, ajo është parë duke ia marr dorën si nuse një deputeti të Vetëvendosjes.

Ndryshe, Matoshi ishte komentuar para gati një muaji edhe për veshjen me të cilën ishte paraqitur në Kuvend.

Ajo kishte shkuar e veshur me një duks dhe patika.

Deputetja e Kuvendit të Kosovës tërhoqi vëmendjen edhe me paraqitjen e saj sot, derisa kishte zgjatur flokët dhe kishte zgjedhur të vishej e tëra ngjyrë rozë.