“Mos bëni shumë llafe por…”! E sapozgjuar dhe me flokët e hallakatur, Ronela jep një mesazh para natës së sotme të Eurovizionit

Ronela Hajati ka dhënë një mesazh për të gjithë pak orë para gjysmëfinales së parë të Eurovision Song Contest. Këngëtarja që do të performojë e para me këngën “Sekret” ka ndarë disa postime në Instastory ku shprehet se ndihet keq që kjo eksperiencë po përfundon kaq shpejt.

“E vetmja gjë për të cilën më vjen keq është se kjo eksperiencë po mbaron shumë shpejt”, shkruan Ronela në Instastory.Ndërkohë, në një tjetër postim, ku shihet që sapo është zgjuar nga gjumi, Ronela ka treguar edhe njëherë se është pa komplekse.

“Mos bëni shumë llafe por…”! E sapozgjuar dhe me flokët e hallakatur, Ronela jep një mesazh para natës së sotme të Eurovizionit“Kjo është për shqiptarët në Shqipëri: Mos boni shumë llafe sot me moralizma por çohuni dhe kërceni”, shkruan Ronela. Por nuk ka harruar që t’ju kërkojë ndjekësve që ta votojnë. “Dhe kjo është për shqiptarët dhe çdo njeri tjetër: Mos harroni të votoni – 01 – sonte.”, shkruan ajo.

Sonte do të mbahet live edicioni i 66-të i ‘Eurovizionit” ku do të konkurrojnë 17 vende, por vetëm 10 do të kualifikohen në finalen e madhe të së shtunës.Shfaqja fillon në orën 21:00 , drejtpërdrejt nga Pala Olimpico Arena në Torino, Itali. Mikpritësit janë Mika, Laura Pausini dhe Alessandro Cattelan. Të enjten, gjysmëfinalja 2 do të gjejë 10 kualifikueset e fundit nga 18 këngë.