Ѕqarimi Qesharak i Аutorit të Kojѕhia Ѕhow për Кeqрërdorimίn e Аmbulancës

I ashtuquajturi moderator, Sadri Imeri, gjatë emisionit të tij ‘Kojshia Show’ – emision i cili transmetohet në televizionin shtetëror të Kosovës, RTK, ka bërë një kamerë të fshehtë, pre e së cilës ishin ekipi mjekësor i Emergjencës në Ferizaj.

Pas publikimit të kësaj videoje, pati kritika të shumta. E pas këtyre kritikave, moderatori ka dalë me një sqarim.

Sipas tij, videoja është bërë në bashkëpunim me profesionistë të fushës së shëndetësisë për, siç thotë, vetëdijesimin e qytetarëve në këtë kohë emergjente.

Sadriu tutje aludon se qytetarët ka raste kur e thirrin ambulancën pa nevojë, andaj këtu edhe e arsyeton veprimin e njëjtë që ai e bëri.

Postimi i plotë i tij:

Te dashur miq,shoke e shikues te emisionit tone!
Kam marr shum sms duke me pyetur per gjendjen time shëndetsore.Te gjitheve ju them flm per Interesimin,un jam mire.

Ne te njejten kohe gjithe atyre qe nuk kan mundur ta kuptojn ose ta pranojn kete mesazh senzibilizimi,ju them se kjo eshte bere ne Bashkpunim me Profesionist te fushes se mjeksis,pershkak te vetedijesimit te qytetareve sidomos ne kete kohe emergjente!

E verteta eshte se ne gjithmone jemi ata qe duhet perqeshur me gjerat negative dhe mendoj qe nje nga gjerat me negative eshte thirja ambulances pa nevoj,e thirja ekipit mjeksore pa nevoj ose ne situata jo fort te nevojshme!

Respekt per ata te papunet qe perqeshin njerzit qe punojne!
Kujdes nga Co vid19!