Gjermania E Mbyllur Deri Në Fund Të Vitit, Ja Detajet E Rëndësishme Për Mërgimtarët Shqiptar Atje…

Ja Detajet E Rëndësishme Për Mërgimtarët Shqiptar Atje…

Gjermania pritet t’i zgjasë masat aktuale kufizuese për të parandaluar përhapjen e Coronaνίrusit edhe në dhjetor.

Gjermania ka aplikuar një mbylljen nga 2 nëntori, në mënyrë që të ulet numri i të ίnfektuarve.

“Çdo gjë po qon te faktet se kufizimet aktuale duhet të zgjaten përtej 30 nëntorit”, ka thënë ministri i Financave, Olaf Scholz, për “Bild am Sonntag”.

Baret e restorantet janë mbyllur, po shkollat dhe shitoret mbesin të hapura…

Tubimet private janë të lejuara, por me një kufizim prej maksimum dhjetë personave dhe dy familjeve.