Një grua i futet në ѕhtëpi dhe nuk pranon të dalë, burri kërkon ndihmë në рolici

Thuajse në stë shumtën e rasteve ndarjet dhe divorcet në Shqipëri shoqërohen me shumë probleme dhe kryesisht apartamenti/shtëpia kthehet në mollë sh erri.

Shqiptarët akoma nuk e përtypin dot divorcin dhe personi me të cilin ndanin shtratin deri dje, kthehet në një “a rmik” dhe njeri i huaj.Një 47-vjeçare nga Saranda, pas ndarjes nga bashkëjetuesi i saj, duke se nuk ka pranuar të largohet nga banesa e këtij të fundit ku jetonte prej vitesh.Ka qene babai i partnerit të saj, i cili ka shkuar në polici dhe ka kallëzuar se 47-vjeçarja qëndron në banesën e tij por pa dëshirën e këtij të fundit.Njoftim i policisë:

Specialistët e Hetimit të K imit në Komisariatin e Policisë Sarandë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për shtetasen:M. D., 47 vjeçe, banuese në Sarandë, për veprën penale “Dhunimi i banesës”, pasi ka bërë kallëzim shtetasi L. P., banues në lagjen nr.1, Sarandë, se 47-vjeçarja ka hyrë dhe qëndron në banesën, në pronësi të tij. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.