E rëndë / Makina me dу fëmijë bie nga 20 metra lartëѕi

Një akѕsident i frikshëm automobilistik është regjistruar pasditen e të shtunës në Greqi.

Një makinë ka rënë në det nga 20 metra lartësi, pasi drejtuesja e mjetit ka humbur kontrollin, duke rrezi kuar jetën e 2 fëmijëve të mitur që ishin bashkë me të.

Sipas informacioneve nga Roja Bregdetare, ngjarja ka ndodhur në Salamina ku 37-vjeçarja dhe dy fëmijët janë nxjerrë të pl agosur nga mjeti dhe më pas janë dërguar me urgjencë në Spitalin e Përgjithshëm Thriasio të Elefsinës.

“Një akѕsident automobilistik ka ndodhur pasditen e djeshme, në rrugën bregdetare të Aiantiou , Salamina , ku një automjet i drejtuar nga një 37-vjeçare ka devijuar nga rruga dhe ka rënë nga lartësia rreth (20) metra, duke përfunduar në det, me pasojë plagosjen e 37-vjeçares dhe dy të miturve që ndodheshin në makinë”, njofton roja bregdetare