Përdori këta dy përbërës për kurën ndaj kan cerit! Ja pse kompanitë farmaceutike iu vunë kundra

Dr. Johanna Budwig u bë një nga armiket më të mëdha të firmave farmaceutike. Ajo kishte krijuar një kurë që u shpëtoi jetën shumë të sëmurëve me kan cer. Ajo madje u nominua për Çmimin e 6-të Nobel në mjekësi. Përdori përbërës jotoksikë për të përgatitur trajtimin e pacientëve të saj, përbërës që nuk kanë efekte anësore.

Por qeveria e ka ndaluar protokollin Budwig, që në vitet ‘50, prandaj shumë njerëz nuk kanë dëgjuar për të. Ajo pretendonte se e kishte gjetur kurën për shumë raste pacientësh, e megjithatë doktorët refuzonin ta dëgjonin. Një prej arsyeve që e refuzuan ishte edhe humbja e përfitimeve të tyre.

Industria e medikamenteve është një prej më fitimprurëseve dhe kompanitë e mëdha farmaceutike bëjnë shumë para nga trajtimet e kan cerit. Pra, nuk është në interesin e tyre që të konfirmojnë kura të veçanta të kan cerit.

Meqënëse kan ceri është një nga sëmundjet më të përhapura në historinë e mjekësisë, shumë njerëz përpiqen që ta mbajnë në këtë mënyrë, për të përfituar më shumë të ardhura nga mjekimet.

Njerëzit e shëndetshëm kanë nivel oksigjeni në gjak mes 98 dhe 100, kur matet me oksimetër pulsi, ndërsa te pacientët me kanc er është vetëm 60. Kjo ndodh sepse tek pacientët me ka ncer, ai zëvendësohet nga dioksidi i karbonit. Mungesa e oksigjenit është një nga faktorët që çon në krijimin e tumoreve dhe qelizat janë të detyruara që të pësojnë mutacion, gjatë kohës që tentojnë të furnizojnë veten me energji, nga procesi i fermentimit të sheqerit.

Edhe Dr. Otto Warburg i ka dokumentuar këto fakte me të cilin fitoi Çmimin Nobel në mjekësi në 1931. “Protokolli Budwig” stimulon furnizimin me oksigjen të qelizave më shpejt se sa çdo terapi tjetër. Budwig besonte se edhe dietat pa yndyrë mund të ndihmojnë, prandaj ajo shmangu ushqimet që thithnin më shumë oksigjen dhe shtoi në dietë ato ushqime të cilat janë të shëndetshme.

Ajo sugjeroi gjithashtu se rrezet e diellit, që janë një burim natyral i vitaminës D3, kanë veti shumë të mira anti-kan cer dhe janë shumë të rëndësishme.
Gjithashtu, protokolli ka dy faza. Faza e parë bazohet se konsumin e nënproduktit të djathit (gjiza quark) dhe vajit nga farat e lirit. Ndërsa faza e dytë konsiston në një dietë speciale që zgjat 6 muaj.

Faza e parë
Përbërësit: 5 lugë gjelle me vaj nga farat e lirit ose 3 lugë gjelle me fara liri të shtypura, 1 filxhan me djathë ‘quark’ dhe Pak piper të kuq.

Udhëzimet: Ju duhet të përzieni të gjithë përbërësit dhe ta konsumoni këtë përzierje të paktën njëherë në ditë.

Faza e dytë

Gjatë fazës së dytë ju duhet që të ndiqni këto rregulla:

Konsumoni vetëm ushqime të freskëta. Mos pini ujë nga shishet plastike. Shmangni sheqerin, ushqimet e përpunuara, yndrnat shtazore dhe mishin joorganik. Mos pini pije të gazuara. Shmangni gjalpin, margarinën, majonezën.

Zëvendësoni sheqerin, me ëmbëlsues natyralë, si mjalti. Shmangni përdorimin e salcave të gatshme tek sallata. Pini nga një filxhan çaj 3 herë në ditë, si edhe lëngje frutash të shtrydhura vetë nga karotat, selinoja dhe rrepat. Shmangni kripën. Shmangni bukën e bardhë, orizin e bardhë, sheqerin, kripën, miellin.

Mos konsumoni produkte soje. Hani një lugë gjelle vaj kokosi në ditë. Shmangni vajin e peshkut dhe vajërat e hidrogjenuar. Pini çaj jeshil çdo ditë.

Shmangni përdorimin e produkteve kozmetike dhe kremërat e diellit dhe gjeni alternative më të shëndetshme për sapun, zbardhues rrobash dhe detergjentë. Kufizoni përdorimin e ilaçeve