“Nuk e tradhëtova kurrë por…”/ Pas dy vitesh martesë, divorcohet çifti i njohur i ‘showbiz’

Fituesi i “Oscar”, Sean Penn dhe aktorja austriliane Leila George kanë finalizuar divorcin.Çifti i njohur i ‘showbz’-it u lidhën fillimisht në vitin 2016 dhe më vonë u martuan në korrik 2020. George më pas bëri kërkesë për divorc në tetor 2021.

Këtë janar, dyshja – të cilët janë parë së bashku që nga paraqitja e divorcit, duke përfshirë edhe natën e Vitit të Ri – mbajtën gjyqin e tyre privat në mënyrë që të përshpejtonin procesin e divorcit përmes gjykatave të ngecura të Kalifornisë.

Fituesi i çmimit Oscar ka folur më parë në lidhje me arsyet e divorcit.

“Ka një grua me të cilën jam shumë e dashuruar, Leila George, të cilën e shoh ndonjë ditë tani, sepse e kam shkatërruar martesën,” tha ylli i “Mystic River” ne një intervistë të dhënë së fundmi për “Hollywood Authentic”.

Ai shtoi:

“Ne ishim të martuar teknikisht për një vit, por për pesë vjet, unë isha një djalë shumë neglizhent.”

61-vjeçari pohoi se nuk e ka tradhtuar kurrë aktoren australiane.

Kjo ishte martesa e tretë e yllit të “Milk”. Ai ishte më parë i martuar me Madonën nga viti 1985 deri në 1989 dhe aktoren e “House of Cards”, Robin Wright nga 1996 deri në 2010. Ai dhe Ëright, kanë dy fëmijë, Dylan dhe Hopper.