Dalin pamjet e tërmetit që e tronditi Bosnjën

Bosnjë e Hercegovina është goditur sërish mëngjesin e sotëm nga një tërmet i fuqishëm. Tërmeti ka ndodhur në orën 6:27, dhe sipas EMSC, magnituda ka qenë 4.8 ballë të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit të ri u regjistrua 13 kilometra nga Stolaci dhe 40 kilometra nga Mostari në një thellësi prej tetë kilometrash.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë incizimet e para të momentit të tërmetit të ri.

/GazetaSinjali/