Video virale nga tërmeti që shkundi Ballkanin

Video virale nga tërmeti që shkundi Ballkanin

Tërmeti i fortë i cili u ndie në Shqipëri dhe në pjesën më të madhe të Ballkanit, ka qenë me epiqendër në Bosnje.

Forca e tërmetit ka qenë 5.7 ballë e shkallës rihter.

Ndërkohë që mediat boshnjake kanë publikuar edhe video nga momenti i tërmetit. Siç shihet edhe në video lëkundjet e forta të tërmetit lëvizin ambazhurin në tavanin e shtëpisë.