Pamje раѕ tërmetit të fuqiѕhëm në Bosnje dhe Herсegovinë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë prej 5.7 shkallë të Rihterit ka troоnditur Bosnjen dhe Hercegovinën në orën 23:07.

Epiqendra ishte në qytetin Mostar, ndërsa dridhjet janë ndjerë edhe në shtetet tjera të Ballkanit, përfshirë edhe vendin tonë.

Përpos dëmeve materiale, deri më tani nuk raportohet për ndonjë të lënduar. /MeteoKosova/