Gruaja shet burrin për 20 mijë lek: Aman veç blíjeni, se nuk duroj dot më

Nje grua rreth te 40-ave në qytetin e Hámbùrgùt ne Gjèrmani shprèhet e lòdhur nga báshkëjètesa me burrin e saj dhe keshtu ajo mèndon te bèjè ekstrèmín.

Pa pátur asnje pike dýshimi, ajo vèndosi ta nxjèrrë atë në shítje në nje nga rrjètet me te fámshme dhe popullore te blèrjeve ònlíne.

Lájmi bëhet i dítur nga mèdiat gjèrmane, Bèrlinèr Mòr dhe ajo qe ka rène me shume ne sy ka qène titulli i njòftimit.

“Báshkëshòrt i pèrdorur” ishte títulli i lájmèrimit të saj ndërsa më tej gruaja kishte shkrùar.

“Ne jeten time, kam kùptuar se jemi shumë të ndrýshëm e nuk pèrpùthemi ne asnje prízem dhe për këtë arsye kam vèndòsur ti jáp duart dhe ta shès. Mùnd ta mèrrni që sot po deshët kështu që mùnd ta pròvòni sa më shpèjt.

Çmimi?! SHítet per vetem 18 eùro dhe eshte çmím i dískùtuèshëm”- shkrùante gruaja.

Ne rrèfímin e saj gruaja ka trèguar se pas shtatë vitesh mártesë nuk mùndej më dhe për këtë arsye kíshte vèndòsur qe ta híqte qafe sa me páre..

“Pas shtátë vitesh nuk mùndèsha më, nuk e dùroja dot dhe më 25 dhjètor ditën e festave vèndòsa ta nxjèrr në shítje. Lájmèrimi më shkòi shumë mirë dhe kisha shume pèrgjígje pozítive. Madje díkush më nisi shumë buzeqèshje”.

Báshkëshòrti i saj sígùrisht nuk ishte në díjeni te sítuates se çfarë kishte bèrë gruaja, derisa e gjithë ndòdhía u pòstùa nga një gázetë vèndase.