Нumbin jetën tre të rinj në një akѕident trafiku

Sipas policisë së kantonit të St.Gallenit, dy të rinj ishin tashmë të vdekur kur kishin arritur punonjësit e shpëtimit në vendin e aksѕidentit

Në një aksѕident trafiku në Niederuzwil, St. Gallen, gjatë natës së mbrëmshme kanë humbur jetën tre të rinj.

Policia bën të ditur se një makinë ka dalë nga korsia mbrëmjen e së premtes në orën 23:30 në Bahnhofstrasse të Niederuzwil-it, shkruan srf.ch. Ajo ka kaluar trotuarin në të djathtë, është përplasur në një barrierë mbrojtëse dhe është ngritur në ajër. Pasi ka fluturuar disa metra në ajër, ajo është përplasur në një mburojë të përroit, transmeton albinfo.ch. Makina më pas është përmbysur dhe ka rrëshqitur përgjatë një parkingu, ku më në fund është ndalur.

Ekspertët po merren me rrethanat e aksidentit

Sipas policisë së kantonit të St.Gallenit, dy të rinj ishin tashmë të vdekur kur kishin arritur punonjësit e shpëtimit në vendin e aksidentit. Reanimimi i menjëhershëm i një personit të tretë u desh të ndërpritet pai mjekët konstatuan edhe vdekjen e tij. Një vajzë 20-vjeçare e lënduar është dërguar në spital nga mjekët.

Një 16-vjeçare ka marrë ndihmën e parë nga shërbimi i shpëtimit dhe më pas është dërguar në spital nga Rega. Tre shtetasit zviceranë të vdekur ishin nga 19 deri në 22 vjeç dhe jetonin në kantonin St.Gallen, përcjell albinfo.ch. Sipas policisë së kantonit, nuk është e qartë nëse të gjithë të përfshirë në aksident ishin në makinë apo në parking.

Zyra e prokurorit publik ka ngarkuar specialistë të ndryshëm nga policia kantonale e St.Gallenit për të analizuar provat dhe për të hetuar rrethanat e aksidentit.