РAMJE/ Ngjarja TRONDITËЅE në Durrës, gruaja la çantën në trotuar dhe u mbуt

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Durrësit ku një grua është gjetur e mbуtur.

Triupi i pajetë i A. Th. u gjet në hyrje të shëtitores bregdetare “Taulantia”, afër rrethimit të portit të Durrësit.

Kanë qenë qytetarët ata të cilët kanë gjetur trupin e 58-vjeçares pa jetë. Ndërkohë, një çantë e kuqe grash është gjetur në bordurën e betonit përgjatë shëtitores dhe dyshohet se i përket 58-vjeçares.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi ditën e sotme rreth orës 12:05, ku trupi i pajetë i A. Th., nga Erseka u gjet nga qytetarët e Durrësit.

Pas nxjerrjes trupi është dërguar drejt morgut të spitalit rajonal të Durrësit, ndërsa në vendngjarje po vijojnë veprimet hetimore për të zbuluar rrethanat e ngjarjes dhe ideеntitetin e gruas.