Foto/ Jeta në Angli dhe profili diskret në rrjetet sociale, shfaqet vajza e Alketa Vejsiut

Jemi mësuar ta ndjekim Alketa Vejsiun në çdo hap të sajin. Moderatorja është ndër personazhet më të ndjekura në rrjetet sociale dhe jo vetëm. Por e gjithë kjo transparencë ndryshon kur flasim për jetën e saj private.

Alketa ka preferuar ta mbajë familjen sa më larg vëmendjes së publikut.

Vetëm pak kohë më parë, në një intervistë dhënë për “Panoram Plus”, prezantuesja shprehej rreth arsyeve që kishte zgjedhur ta mbante hermetike jetën private.

“Mendoj që nuk do ta bëj se gjërat e shtrenjta jam mësuar ti ruaj nga hienat dixhitale!”, shprehet ajo.

Por duket se tashmë vajza e saj ka filluar të shndërrohet në një yll në rrjetet sociale. Vajza e Alketës është aktive në Instagram dhe në fotot që ajo ka publikuar duket një zonjushë shumë simpatike, që duhet thënë i ngjan shumë të ëmës për nga sharmi dhe tiparet.

Në Instagram, Nikol ka një profil shumë diskret, ku ka vendosur dhe mbiemrin e saj, Nelo.