Akѕѕident i rënd trafiku, humb jetën futbollisti i Real Madridit

Një njeri që dikur ishte kapiten i vendit të tij dhe i përfaqësoi në tre finale të Kupës së Botës, ka humbur jetën tragjjikisht

Ish-mesfushori i Real Madridit dhe Kolumbisë, Freddy Rincon, ka vdeekur në moshën 55-vjeçare, pasi u përfshi në një akssident me makinë në fillim të kësaj jave.

Ai pësoi Iëndime të rënda në kokë pas një përplasjeje mes automjetit që po drejtonte dhe një autobusi në qytetin e Calit.

Mjekët bënë gjithçka që mundën për të shpëtuar jetën e Rincon, me operaccionin e kryer shpejt, por ai ndëroi jetë të mërkurën në mbrëmje.