Dalin рamjet/ Këtu jetonte 61-vjeçari që νrau baѕhkëjetueѕen e djalit dhe më раѕ νari νeten. 30-νjeçarja ishte e diνorсuar, νjehrri nuk…

Në këtë banesë që shihni në pamjet më poshtë, në familjen e Xhevahir Hoxhës, jetonte edhe bashkëjetuesja e djalit të tij, Merushe Hazizi, të cilën e vr au me thikë e më pas autori vari edhe veten.

Sipas korespondentes së Panorama, autori ka pasur grindje të vazhdueshme me 30-vjeçaren të cilën nuk e pranonte si nusen e ardhshme të djalit të tij.

Vjehrri i kishte kërkuar sot që ajo te largohej vetë nga shtepia, por e reja nuk ka pranuar.

Debati mesa duket ka agravuar deri në krimin e rëndë.Kjo e fundit mësohet se ka qenë e martuar më herët dhe ishte divorcuar.

Ngjarja e rëndë tronditi fshatin Vidhishtë të Roskovecit në Fier këtë të martë.