Doktoreshë Najada Çomo feston sot ditëlindjen, urimi i ministres për “gruan e fortë”

Shefja e spitalit Inf ektiv, profesoreshë Najada Çomo feston sot ditëlindjen. Mirëpo, këtë të ditë të veçantë, mjekja e njohur do ta kalojë në ambientet e spitalit, duke u shërbyer pacientëve të inf ektuar me Co vid-19.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka uruar Çomon në ditën e saj të lindjes, ndërsa shton se ajo meriton përqafimet e të gjithëve ne për përkushtimin dhe sakr ificën e pashembullt në shërbim të jetës.
Urimi i ministres

Profesoreshë Najada Çomo ka sot ditëlindjen.
Sot, ashtu si në çdo ditë të vitit, ajo meriton përqafimet e të gjithëve ne, për përkushtimin dhe sak rificën e pashembullt, në shërbim të jetës.

Fjalët nuk do të mjaftonin kurrë, për të falënderuar këtë grua të fortë, e cila është vënë në krye të vi jës së parë të frontit, në një prej betejave më të vështira më të cilat është përballur ndonjëherë shëndetësia dhe shoqëria shqiptare.

Edhe 100 Prof. Najada!