“Më shihje çdo pasdite në televizor”, Evi Reçi humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Këngëtarja shqiptare dhe njëkohësisht moderatore, Evi Reçi ka humbur sot njeriun shtrenjtë të familjes.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo bën me dije se ka humbur gjyshen e saj,Aleksandra. Moderatorja ka postuar edhe një foto me gjyshen ku shfaqen të kapura dorë për dore, ndërsa i dedikon disa fjalë prekëse.

“Durrësi dhe Saranda nuk do të jenë më kurrë njësoj për mua. Nana duhet të prisje dhe pak. Unë e di që çdo pasdite më shihje në televizor dhe çdo koncert timin, por ne kishim akoma për të kërcyer vallet dhe të këndonim polifoninë e jugut.

Ja kështu dorë për dore do të kujtoj. Tek porti i Durrësit, aty ku nuk do më presësh më ti. Nana Aleksandra, do më mungosh shumë,” ka shkruar moderatorja.