Alketa i tregon të gjitha/ Ja si e mbaj lëkurën si të jem 20-vjec: ky është sekreti

Alketa Vejsiu eshte nje nder moderatoret me te njohura dhe me te suksesshme te ekranit. Ajo eshte shume aktive ne rrjetet sociale ku shpesh poston foto nga jeta e saj profesionale apo private.

Moderatorja e njohur ka zbuluar disa te pathena per sekretet e suksesit, bukurise , per jeten e saj dhe punen. Alketa ka treguar edhe rutinen e saj per t’u dukur perfekte ne fotot qe publikon ne’Instagram’ permes nje bashkebisedimi me ndjekesit ne’Instagram’.

Ajo pranoi se gjysmen e punes e bejne filtrat te cilet e ndihmojne te fshehe ndonje vije ne fytyre apo thinje.

Vejsiu ka treguar disa rituale te cilat e bejne te duket ne super forme.

Nje ndjekese e ka pyetur: “Cfare ke bere qe nuk plakesh?”

Alketa nuk ka hezituar dhe i eshte pergjigjur menjehere: “Filtrat e Instagramit moter.Ata na tregojne sikur jemi super njerez. Si te gjithe ju kam dhe une ndonje vize e ndonje fije te bardhe qe s’do mundem ta evitoj.
Po kam ca rituale qe perpiqem t’i ndjek.

-Sport

-Ushqehem me kujdes

-Dua te fle e te bej gjume te mire