“Hani më pak dhe mendoni më shumë”/ Rama poston “fjalët e Ramazanit”

Kryeministri, Edi Rama ka postuar pasditen e sotme në rrjetin e tij social “facebook” një shprehje për muajin e Ramazanit, i cili që ka nisur në hyrje të Prillit.

Në mbishkrimin e postuar nga Rama thuhet se në këtë muaj duhet të konsumohej më pak dhe të mendohej më shumë.

Nuk dihet nëse kryeministri e ka postuar këtë vetëm si një shprehje në kuadër të muajit të shenjt të Ramazanit apo në mënyrë ‘ironike” për kritikuesit.

Postimi i Plotë:

FJALËT E MUAJIT
“Ramazani me fjalë të thjeshta do të thotë të hash më pak dhe të mendosh më shumë”.