Momenti kur tifozi brutalisht e goditi me shqelm në kokë portierin e Ballkanit

Tollovi e madhe u krijua në derbin e Superligës mes Gjilanit dhe Ballkanit.

Nga një goditje këndi në fundin e ndeshjes, golin e barazimit e gjeti portieri, Enea Koliçi që çmendi të gjithë në stadium.

Pas golit, tifozët e Gjilanit u inkuadruan në fushë dhe sulmuan portierin e Ballkanit, Stivi Frashëri, shkruan Gazeta Express.

Ai më pas me autoambulancë u dërgua në spital, por nuk dihet ende gjendja e tij shëndetësore.

Rezultati kur kjo ndeshje u ndërpre ishte 1:1.
Nga pamjet e publikuara nga FC Ballkani, shihet se portieri Frashëri mori një goditje të rëndë në kokë nga njëri prej tifozëve gjilanas.