Florian Marku “shpartallon” britanikun, fiton me “knock out” në raundin e katërt

Florian Marku ka arritur të mposhtë kundërshtarin e tij britanik, Chris Jenkins.

Marku u fut në ring për të mbrojtur titullin e tij IBF International për kategorinë e peshave të lehta ndaj boksierit britanik.

Por mesa duket “Mbreti shqiptar” nuk ka kundërshtar, pasi ia doli më së miri të fitojë dhe mbrojë titullin e kampionit.

Marku fitoi me “knock out” në raundin e katërt.