E njohim të gjithë\ Ky është burri që e tradhtoi gruan 80 herë

William Levy, biondi kuban i rritur në Majami dhe që filloi shumë herët të merrej me modelim, ishte dhe mbetet vuajtja e heshtur e shumë fansave të telenovelave që e kanë shpallur disa herë 40-vjeçarin më se ksi në botë.

Shumë ranë pas buzëqeshjes joshëse dhe syve të gjelbër, por Levy gjithmonë theksonte se kishte vetëm një grua – aktorja Elizabeth Gutierrez.

Sipas mediave meksikane, kolapsi i një lidhjeje afatgjate u gjykua nga 28-vjeçarja Barbara Lopez, vajza e producentit televiziv Reynaldo Lopez, dhe një burim tha se William dikur mburrej se kishte tradhtuar partneren e tij të jetës me 80 gra.

Elizabeth është një aktore meksikano-amerikane, e cila është gjithashtu një modele. Ajo u lind në Los Anxhelos në një familje të madhe ku është fëmija i gjashtë më i vogël. Ajo ka qenë e martuar me William problematik që nga viti 2003 dhe ndajnë vajzën Kailey (10) dhe djalin Christopher (14).

Levy njihet si adhurues i femrave dhe ka pasur periudha kur flinte me tri gra të ndryshme në javë. Ai u përpoq t’i çonte të gjithë kolegët e tij në shtrat, shumë prej tyre u dorëzuan, por jo 40-vjeçarja Jacqueline Bracamontes, e cila ishte partnerja e tij në telenovelën “Tërheqja magjike”.

“Gjatë xhirimeve të serialit, William më bindi të flinim së bashku. Ai u përpoq të më tërhiqte në shtrat, madje më ofroi para në këmbim të seksit. E refuzova me neveri, nuk mund ta besoja se ishte sjellja e një njeriu që supozohej se ishte në një lidhje të lumtur. Mezi priste skenat ku puth dhe prek butësisht koleget. Ai do të shfrytëzonte rastin dhe do të bënte edhe lëvizje që nuk ishin as të nevojshme. Ai një herë më pëshpëriti në vesh “Shpresoj që herën tjetër nuk do të na duhet vetëm ta nënkuptojmë këtë, por që në të vërtetë do të bëjmë dashuri,”” tha Jacqueline, duke vënë në dukje se ajo nuk qëndroi më mirë me William pas përfundimit të serialit.

Ndër femrat me të cilat ai pati një lidhje ishte edhe kolegia e tij e telenovelës “Stuhia në zemër” Ximenom Navarrete, e cila foli publikisht për të dhe fotot e tyre u shfaqën në ballinat e shumë mediave.

Ky nuk ishte fundi i problemeve për William, pasi ai u akuzua për joshjen e një të miture në dhomën e hotelit. Padia u tërhoq, por gjëja më tronditëse ishte se aktori as që u përpoq të mohonte se kishte fjetur me atë vajzë, por tha se ajo e kishte gënjyer për moshën e saj dhe nuk e dinte që ishte e mitur.

Edhe atëherë martesa e aktorit me Elizabeth nuk mori fund dhe më pas u zbulua se ai ishte edhe me 28-vjeçaren Barbara Lopez, vajzën e producentit të njohur Reynald Lopez. Bashkëshortja e aktorit tha se për shkak të lidhjes së re, është padyshim gati për divorc nga William, por sipas raportimeve të mediave të huaja, ajo nuk ka bërë asnjëherë padi.

Por Elizabeth ishte shumë tolerante ndaj tradhtisë së burrit të saj për shkak të dashurisë që ndjente për të, si dhe për shkak të fëmijëve që ndanin. Por tani ajo ka vendosur ta braktisë përgjithmonë William.

Levy u bë i famshëm në serialin “Kujdes me engjëllin” në vitin 2008 dhe çmendi miliona femra, të cilat janë tronditur nga skandalet e tij vitet e fundit. Ai falimentoi pasi bëri emër pas filmit “Addictive” dhe videoklipin me Jennifer Lopez “I’m Into You”.

Ai ndoqi një karrierë të madhe në Hollywood dhe refuzoi rolet në telenovela. Si pasojë, u gjend në vështirësi financiare dhe shpalli falimentimin dhe për të rikthyer në këmbë, filloi të pranonte të gjitha angazhimet e aktrimit si në fillimet e karrierës së tij.

Çifti ka disa muaj që nuk jeton së bashku dhe Elizabeth pretendon se dëshiron të qëndrojë në një marrëdhënie korrekte me ish-të dashurin për shkak të rritjes së fëmijëve së bashku.