Vuçiqi i bën me dorë ‘askujt’, pretendon se ka tυrmë të mbledhur në përurimin e hekurudhës! (VIDEO)

Një segment i ri hekurudhor Beograd-Budapest u përurua sot nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, dhe kryeministri hungarez, Viktor Orban.

Megjithatë, presidenti serb, Vuçiq, është parë në një moment të çuditshëm, duke pretenduar se po përshëndet turma njerëzish jashtë trenit, gjatë rrugëtimit të tij, përcjell Klankosova.tv.

Nga pamjet ai shihet duke i bërë me dorë ‘askujt’, ndërsa vërehet edhe kryeministri Orban, i cili mbetet i habitur me veprimet e presidentit serb.

Ky nuk është rasti i vetëm që Aleksandar Vuçiq përshëndet në këtë mënyrë me pretendime të tilla.

Njëjtë ai pati vepruar edhe në rastin e kësaj interviste të vitit 2019, kur papritur ai ngrit dorën kinse për të përshëndetur dikë.