Tërmeti godet Greqinë, panik tek qytetarët

Lëkundje tërmeti janë ndjerë vetëm pak minuta më parë në kryeqytetin e Greqisë.

Sipas informacioneve paraprake, tërmeti ka qenë me një intensitet 3.9 të shkallës rihter dhe një një thellësi prej 10 kilometrash.

Mediat e vendit fqinj raportojnë se lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat përreth kryeqytetit duke shkaktuar panik te banorët.

Nuk ka raportime për dëme.