E papritur! Rusia merr goditjen e fortë nga Ukraina

Marina ukrainase ka shkatërruar një anije luftarake ruse në portin e qytetit Bardyansk i cili ishte okupuar nga rusët.

Ushtria ukrainase ka publikuar pamje nga vendi i ngjarjes teksa zëvendësministrja ukrainase e Mbrojtjes,

Anna Malyar ka thënë se anija luftarake që u shkatërrua sot mund të bartte 20 tanke, 45 makina ushtarake dhe 400 ushtarë parashutistë, përcjell Gazeta Express.

Siç shkruan The Times, anija luftarake ruse është goditur nga raketat balistike.

https://www.facebook.com/navy.mil.gov.ua/posts/340844301416492