Makina përpIas 4-vjeçaren Shqiptare

Një aks ident ndodhi gjatë ditës së sotmë në Tiranë ku është përpIasur me makinë një 4-vjeçare. Po9licia bën me dije se për shkak të shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor, një 47-vjeçar përpIasi me makinë të m iturën, e cilat ndodhet jashtë rrezikut për jetën në spital.

Shoferi u arre stua nga policia dhe tani duhet të japë llogari për akuzën e shkaktimit të aksidentit si pasojë e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor.

“U arrestua B. M., 47 vjeç, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke drejtuar mjetin e tij, ka aksidentuar një të mitur 4-vjeçare, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve”, bën me dije policia. /abcnews.al