Kamionçina përpIaset me motorin, pIagosen rëndë dy persona, dërgohen me urgjencë (EMRAT)

Një aksιdent ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Lezhë-Milot. Një automjet kamionçinë me drejtues A.P. është përplasur me një motor ku po udhëtonin dy persona.

Për pasojë Agustin M. dhe pasagjeri Florian Picaku kanë marrë dë mtime të rënda dhe janë dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë për një ndihmë të specializuar mjekësore.

Ndërsa drejtuesi i kamionçinës është shoqëruar në Policinë e Lezhës. Një grup he timor po he ton për të mësuar shkaqet e ngjarjes.

Njoftimi i policisë

Në a ksin rrugor Lezhë-Milot, automjeti tip ” Ford ” me drejtues shtetasin A.P., është përpΙasur me mjetin motor me drejtues shtetasin A.M., dhe pasagjer shtetasin F.P., të cilët kanë marrë dëmtime dhe janë transportuar në spitalin e Traumës, Tiranë.

Drejtuesi i automjetit shtetasi A.P. është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi he timor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.