Tronditëse! Djali νret nënën e tij, në shtëpi gjatë krιmit ndodheshin dhe dy motrat binjake

Një grua 61-vjeçare, Begona Gancedo, u gjet e pajetë në shtëpinë e saj në Cologno Monzese , në provincën e Milanos.

Djali 28-vjeçar i gruas është arre stuar me a kuzën e v rasjes me dashje, dhe është shtruar në spital ku po mbahet nën mbikqyrje.

Karabinierët e kompanisë Sesto San Giovanni kanë ndërhyrë me kërkesën e disa fqinjëve të cilët kanë dëgjuar zhurma dhe britma që vinin nga një apartament.

I riu dyshohet se ka vepruar vetëm, ndërsa motrat e tij, binjake 24-vjeçare me sindromën Down, flinin në dhomën e tyre.

Të hënën ai ishte parë teksa endej në rrugë, duke bërtitur se do të vriste nënën e tij, aq sa banorët telefonuan 112.

Begona, e lindur në Spanjë, por një shtetase italiane në të gjitha aspektet, ishte e martuar në Cologno Monzese dhe punonte në biblioteën e qytetit.

Bashkëshorti i saj vdiq nga një atak në zemër 15 vjet më parë, duke e lënë atë vetëm me tre fëmijë shumë të vegjël.

Motivi i k rimit ende po hetohet. Kur i riu u tërbua, disa banorë kanë telefonuar në 112. “Ai ishte duke bërtitur dhe duke thënë se do të v riste nënën e tij, më pas e v rau”, tha një mik i vi ktimës.

Kur karabinierët mbërritën në vend, bënë zbulimin ma kabër. 61-vjeçarja ishte e pajetë në shtratin e saj, në një pellg gja ku. Në gj oks dhe në bark, shenjat e pIagëve me th ikë. Aty pranë u gjet edhe ar ma e vr asjes, një th ikë kuzhine. Në shtëpi djali i supozuar vr asës dhe dy motrat. “V uaj nga zemra, dua të shkoj në spital”, tha 28-vjeçari në polici.