EMRI/ Ky është minatori që humbi jetën nga shembja e galerisë së kromit

Adil Dautaj është minatori që ka humbur jetën në galerinë e kromit që është shembur në fshatin Lajthizë të Tropojës.

Veç tij, raportohet se kanë mbetur të bllokuar edhe dy persona të tjerë.

Ende nuk dihen shkaqet e incidentit, por bëhet me dije se policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave./albeu.com/