Ndiqni këtë recetë dhe kurrë më nuk do të vuani nga dhimbjet e shpinës dhe nervit shiatik!

Kjo është një nga recetat më popullore dhe më të përdorura nga njerzit, për të kuruar dhimbjen e shpinës dhe nervin shiatik.Përbërësit:200 ml qumësht=4 thelpinj hudhër-METODA E PËRGATITJES:Së pari, Në një enë filloni të shtypni të gjitha thelpinjt e hudhrës , shtoni qumështin e vakët.

Lëreni për disa minuta derisa të fillojë të valoj.Merrni këtë ilaç një herë në ditë! Kjo do t’ju ndihmojë të kontrolloni dhimbjen dhe enjtjen e nervin shiatik pasi do ju ndihmoje anti-inflamatori, hudhra…

Shtoni pak mjaltë në këtë ilaç për aromë dhe gjithashtu do të neutralizoni shijen e hudhrave!Nëse e merrni rregullisht, ju kurrë nuk do të vuani nga nervi shiatik apo dhimbja e shpinës!Këtu janë disa nga simptomat më të zakonshme të nervit shiatik:

● Dhimbje të vazhdueshme në një faqe ose në këmbë, dhimbja ndihet rrallë në të dyja anët.● Dhimbje që përkeqësohet kur uleni.● Dobësi, mpirje ose vështirësi në lëvizjen e këmbës.● Dhimbje të vazhdueshme të një natyre.● Dhimbje që ndjehet si shpim me thikë që mund ta bëjë të vështirë qëndrimin ose ecjen.

● Dhimbje që zakonisht fillon të jetë shumë e butë, e gradualisht rritet.Rekomandime:Kombinoje këtë recetë me një sërë ushtrimesh për të eliminuar dhimbjen nga nervi shiatik.Vetëm 60 sekonda në ditë do të jetë e mjaftueshme!Dhe dhimbja e shpinës dhimbja e nervit shiatik do të zhduket!