Pamje kur raketat ukrainase shkatërrojnë tanket ruse(VIDEO)

Kanë dalë pamje të reja të luftimeve mes ukrainasve dhe rusëve. ‘The Sun’ ka bërë publike një video ku shihet momenti kur raketat ‘Stugna-P’ të përdorura nga ana ukrainase hedhin në erë tanket ruse.

Videoja e publikuar nga ‘The Sun’ është marrë nga Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës së bashku me një deklaratë ku thuhej se sistemet e armëve të përdorura ishin sistemet raketore antitank PTRK “Stugna-P”.

Zakonisht Stugna-P lëshojnë raketa të kalibrit 130 milimetra dhe mund të operohen me telekomandë nga një distancë deri në 50 metra.