MOTI – Parashikimi i Sinoptikanëve për Vendin Tonë, për Ditën e Enjte, 19 Nëntor 2020…

MOTI

Moti për ditën e enjte, 19 nëntor 2020 do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në lindje. Era do të jetë jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 7 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0.5 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:

Zona malore 3/11

Zona e ulët 6/19

Zona bregdetare 10/19 gradë Celcius.

Meteorologe: Rezarta Xhakollari