FOTO+VIDEO/ Quajti Рutinin “рѕikopat”, gjendet e vdekur modelja ruѕe, truрin ia kishin futur në valixhe. Ѕi i dashuri fѕhehu vraѕjen e saj

E rëndë është ajo që ka ndodhur në Rusi. Kufoma e një modeleje ruse është gjetur e co pëtuar dhe e vendosur brenda një valixheje.

The Sun shkruan se modelja është gjetur një viti pasi ishte zhdukur. 23-vjeçarja Greta Vedler, kishte kritikuar sistematikisht Putinin, duke e cilësuar si “psikopat”. Por në fakt vraasja nuk ka të bëjë me këtë fakt.

Bëhet e ditur se v rasjen e ka kryer ish- i dashuri i saj, Dimitry Korokvin. Ai ka thënë se e ka mbytur për v dekje pas një grindjeje për paratë në Moskë që nuk kanë lidhje me pikëpamjet e saj politike dhe analizën e mendjes dhe motiveve të Putinit.

Ndër të tjera ai u tha hetuesve se kishte fjetur në një dhomë hoteli për tre netë me kufomën e saj, të cilën e vendosi në një valixhe të sapo blerë, teksa më pas ai e çoi trupin 300 milje në rajonin e Lipetsk dhe e la në bagazhin e një makine për më shumë se një vit.

Mësohet se i dashuri i vi ktimës me gjakftohtësi vazhdoi të postonte foto dhe mesazhe në rrjetet sociale të modeles, për t’i bërë miqtë të besonin se ajo ishte ende gjallë, u tha ai detektivëve.

(BalkanWeb)