НОRОЅКОРI DIТОR, рër Ditën e Mërkurë 20 Janar 2021


Dashi
Ju do të jeni në gjendje të shijoni plotësisht të gjitha emocionet që dashuria do t’ju ​​dhurojë. Ju siellni energji pozitive në punën tuaj, bashkëpunimet e reja po shkojnë mirë dhe mund të merrni një propozim interesant.

Demi
Situata sentimentale nuk është më e mira, mund ta quajmë pak kritike: përpiquni të jeni të disponueshëm dhe të besoni në dashuri. Në punë keni një dëshirë të madhe për të bërë, mbase shumë! Janari nuk është muaji për të rrezikuar, sidomos financat, kohë pas kohe.

Binjakët
Kini kujdes nga argumentet në dashuri, përpiquni t’i shmangni ato. Të Shtunën dhe të Dielën Hëna do të jetë në shenjën tuaj. Një periudhë pozitive ju pret në punë, por shmangni mosmarrëveshjet me Shigjetarin dhe Peshqit.

Gaforrja
Lodhja e bën vetën, ndoshta do të ishte më mirë të shtyhej një debat për ditë tjetër. Kushtojini vëmendje me Shigjetarin dhe Luanin. Në punë është një periudhë e mirë: mundësi të reja dhe projekte të reja.

Luani
Dashuria është gjithmonë në plan të dytë, ju i kushtoni të gjithë energjinë tuaj punës dhe fatkeqësisht kjo nuk ju lejon të keni një ekuilibër. Në fakt, edhe në punë jeni nën presion; problemi, sidoqoftë, mund të mos jeni ju, por ambienti në të cilin jeni. Ndoshta po kërkoni diçka tjetër dhe jeni zhgënjyer?

Virgjëresha
Periudha është pozitive, si për ata që tashmë kanë një marrëdhënie, ashtu edhe për ata që kërkojnë. Beqarë, mos kërkoni të pamundurën si gjithmonë. Të dashur, ndoshta ju jeni duke menduar seriozisht për forcimin e marrëdhënies. Në punë, gjërat po përparojnë por mund të rishfaqet një problem që mund ta keni harruar.

Peshorja
Bëni kujdes nga dashuria, Hëna është disonante, përpiquni të vazhdoni me kujdes. Një ndryshim i mundshëm është në rrugën për të punuar, i cili mund t’ju japë pasiguri. Paraja është gjithmonë një problem, ka shumë shpenzime, më pak të ardhura. Mos u dekurajoni megjithatë, gjërat do të punojnë mirë.

Akrepi
Dita fillon me dashuri, por kini kujdes sepse në mbrëmje diçka mund të ndërlikohet. Në punë Janari nuk është muaji i rreziqeve, përpiquni të përqendroheni në ato që keni tashmë.

Shigjetari
Është një ditë shumë interesante, dashuria mbetet e qëndrueshme, falë edhe Hënës së favorshme. Nga pikëpamja e biznesit, disa dyer po hapen, jini gati për atë që do të vijë: mundësitë në horizont.

Bricjapi
Shmangni ndërlikimet e panevojshme pasi nuk do t’ju bëjnë mirë, veçanërisht nëse ato përfshijnë njerëz nga e kaluara juaj. Në sferën profesionale, diskutimet janë të pranishme, por ato nuk do të bëjnë gjëra të rëndësishme. Problemi, mbase, është se në bezdisjen e parë shpejt mërziteni: mbani qetësinë.

Ujori
Nëse zemra juaj është vetëm në këtë periudhë, ju jeni pak i pavendosur: filloni diçka serioze ose jetoni momentin. Bisedoni me veten tuaj. Është koha e duhur për të marrë një vendim.

Peshqit
Sot fjala kyçe është ‘interesante’: kënaqni marrëdhëniet dhe ndjenjat, ato mund t’ju japin surpriza të këndshme. Në punë, mos kini frikë të ndryshoni drejtim, qoftë edhe rrënjësisht. Mund të jetë një zgjedhje shumë e rëndësishme.